Yunusemre Mahallesi, Umut Sk. No:15, 25080 Palandöken/Erzurum

Tasarım: 2019 /  Mustafa AKAY

  • Facebook Sosyal Simge
  • Instagram

Başvuru Hakkında Bilgi

TÜBİTAK 4004

Doğadan Laboratuvara Makro, Mikro ve Nanobilim

Deneysel çalışmaların gerçekleştirileceği araştırma laboratuvarlarının kapasitesi göz önünde bulundurularak katılımcı sayısı 30 olarak belirlenmiştir. Katılımcılar, yetiştirme yurtlarındaki öğrenciler, Bilim ve Sanat merkezi öğrencileri, lise ve dengi devlet/ özel okul öğrencilerinden oluşmaktadır. Bu kapsamda,

  • Lise düzeyinde 9, 10 ve 11. sınıf öğrencisi olmak ve aşağıdaki seçeneklerden birine uygun şartları taşımak;

 

  • Erzurum Remzi Sakaoğlu Bilim ve Sanat Merkezi’nde öğrenim görmekte olan lise öğrencilerinden; Özel Yeteneği Geliştirme(ÖYG) veya Proje programları düzeyine ulaşmış, bu programlarda Kimya, Fizik ve Biyoloji alanlarından birini tercih etmiş ve alanında en az bir dönemi başarıyla tamamlamış, Bilsem programına halen devam eden öğrenciler projeye başvuru yapabilirler.

 

  • Erzurum'daki devlet/özel Fen liselerinde ve proje okulu statüsündeki devlet/özel liselerde okuyan, Erzurum merkez ilçelerinde ikamet eden, son 2 eğitim-öğretim dönemi fizik, kimya, biyoloji not ortalaması 85 ve üstünde olan öğrenciler projeye başvuru yapabilirler.

 

  • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na tabi olan yetiştirme yurtlarında kayıtlı ve örgün öğrenimine devam ettiği lisede Fen branşlarında başarılı öğrenciler projeye başvuru yapabilirler.

 

Başvuruların, aşağıdaki "Katılımcı Başvuru Formu" doldurularak ilan edilen son başvuru tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

Başvuru İçin Son Tarih: 20 Mayıs 2019

 

Proje Yürütücüsü 

Dr. Şengül Tuğba ÖZEKEN BERBER